Projekt realizowany jest w partnerstwie z trzema uczelniami: Uniwersytetem Gdańskim, Akademią Pomorską w Słupsku oraz Uniwersytetem Szczecińskim. Zakłada on połączenie czterech obecnie funkcjonujących zielników pomorskich (Herbarium Universitatis Gedanensis - UGDA, należące do Uniwersytetu Gdańskiego, Herbarium Slupensis - SLTC, należące do Akademii Pomorskiej w Słupsku, Herbarium Stetinensis - SZUB oraz Szczecińską Kolekcję Okrzemek - SZCZ, należące do Uniwersytetu Szczecińskiego) w jedną wirtualną dostępną w Internecie kolekcję zielnikową. Kluczowe dla aplikacji jest przechowywanie danych na temat kolekcji botanicznych.
Celem strategicznym projektu było wzmocnienie cyfrowych podstaw rozwoju kraju poprzez digitalizację i udostępnienie online zasobów pomorskich zielników. Obniży to koszty dostępu do zasobów zielnikowych i poprawi dostęp do osiągnięć polskich badaczy.
Zespół akademicki całego konsorcjum był bardzo zadowolony z osiągnięcia celów biznesowych naszej pracy i efektów systemu. Projekt był bardzo innowacyjny i spełnił oczekiwania kadry dydaktyczno-naukowej. Jako firma pokazaliśmy, że na każdym etapie projektu profesjonalnie podchodzimy do nowatorskich akademickich projektów również z dziedzin badawczych, jaką niewątpliwie jest przetwarzanie danych na temat unikalnych gatunków roślin. Organizacje chcą w jak największym stopniu zrozumieć zmiany zachodzące w środowisku naturalnym, w związku z tym decydują się na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań IT opartych o nowoczesne technologie. Projekt ten ma również duży wpływ na społeczność międzynarodową, ponieważ pokazuje, jak technologia może wspomagać środowisko naturalne. Finalnie dla organizacji istotne było dotrzymywanie terminów związanych z budową aplikacji oraz wykorzystanie najnowocześniejszych technologii w projekcie.
Komandosi IT pokazali, że rozumieją wymagania zespołów edukacyjno-naukowych w dzisiejszych czasach. Z chęcią podejmiemy się następnych wyzwań. Zapraszamy do współpracy!