Technologie Business Intelligence przekształcają dane w informacje, a informacje w wiedzę, którą można wykorzystać między innymi do zwiększania konkurencyjności przedsiębiorstwa.
W naszych realizacjach dobieramy technologię systemów do potrzeb biznesowych i celów projektów naszych klientów. W ramach procesu budowy architektury, który jest jednym z elementów naszego procesu tworzenia rozwiązań BI, proponujemy i ustalamy z klientami z jakiej technologii będzie największa korzyść. Częstym rozwiązaniem jest również łączenie kilku technologii, dzięki czemu można uzyskać efekt synergii kilku rozwiązań.
Microsoft Power BI – cenione przez biznes narzędzie wizualizacji danych. Platforma dodatkowo między innymi pozwala tworzyć zaawansowane interaktywne aplikacje dzięki Power Apps i zautomatyzować procesy biznesowe z Power Automate. Rozwiązanie polecane dla klientów którzy nie obawiają się korzystać z chmury, ponieważ świetnie współpracuje z usługami Azure. Według rankingu GARTNERA rozwiązanie jest niekwestionowanym liderem rynku BI
Qlik – kolejny lider narzędzie analityczne BI uznany na świecie, które od wielu lat znajduje się w trójce liderów rankingów rozwiązań BI. Bardzo dobrze sprawdza się gdy szukamy narzędzia, które możemy samodzielnie utrzymywać w naszych zasobach bez użycia chmury.
Kibana - to również lider oprogramowania pulpitu nawigacyjnego wizualizacji danych dostępne jako bezpłatne rozwiązanie Open Souce. Intuicyjny interfejs, oparty na przeglądarce, ułatwiając zrozumienie dużych wolumenów danych. Świetnie sprawdza się do wizualizacji danych systemowych np. logów działania aplikacji w czasie rzeczywistym.
Dedykowane rozwiązania - gdy nasi Klienci mają unikalne, specyficzne potrzeby tworzymy dedykowane rozwiązania np. w formie interaktywnych kokpitów menagerskich – zapewniają monitorowanie kluczowych wskaźników oraz mechanizmy automatycznych powiadomień. Zazwyczaj tego typu rozwiązania oparte są o technologie frontendowe jak przykładowo Angular, React, react-map-gl, Leaflet, Luma.gl, deck.gl. Przykładowe rozwiązania z machine learning
Databricks, Snowflake – to rozwiązania wykorzystywane do budowy hurtowni danych oraz data lake. Lakehouse firmy Databricks jest oparty na platformie Apache Spark o otwartym kodzie źródłowym, która umożliwia wykonywanie zapytań analitycznych dotyczących częściowo ustrukturyzowanych danych bez tradycyjnego schematu bazy danych. Snowflake to hurtownia danych, która obsługuje procesy ETL (Czyli proces w hurtowni danych, który oznacza Extract, Transform and Load. Jest to proces, w którym narzędzie ETL wyodrębnia dane z różnych systemów źródeł danych, przekształca je w obszarze pomostowym, a następnie wczytuje je do systemu Hurtowni Danych). Databricks zaczynał głównie jako firma zajmująca się data lake, ale dodał do swojego produktu funkcje hurtowni. Snowflake zaczynał na przeciwległym końcu, jako hurtownia danych, i wprowadza funkcje data lake. Jezioro danych (data lake) to system lub repozytorium danych przechowywanych w ich naturalnym/surowym formacie. Na danych bezpośrednio uruchamiane są szeroko pojęte analizy, które można wykorzystać do wizualizacji (generowanie raportów, dashboardów), przetwarzania bigdata, analityki w czasie rzeczywistym oraz machine learning.
Bazy danych
|
ETL
|
Narzędzia Business Intelligence
|
Inne technologie
|